13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Një libër për gabimet e amerikanëve me Afganistanin

Anand GopalGazetari Anand Gopal mundohet t’ia gjejë kuptimin gjithë kësaj rrëmuje, në librin e tij të parë “No Good Men Among the Living: America, the Taliban, and the War Through Afgan Eyes” (Nuk ka burra të mirë midis të gjallëve: Amerika, Talebani dhe lufta në sytë e afganëve).

Është kjo një kohë e përshtatshme për të reflektuar rreth rivalitetit të kamotshëm amerikan në Azi – zgjedhjet presidenciale afgane u mbajtën në fillim të këtij muaji dhe ShBA-ja po planifikon të tërheqë shumicën e ushtarëve deri në fund të vitit.

Më Shumë

Jennifer Lopez thotë këto fjalë për Ben Affleck, mes aludimeve për ndarje!

Mes spekulimeve të shumta për statusin e martesës së Ben Affleck dhe Jennifer Lopez, kjo e fundit ka dhënë një intervistë në Jimmy Kimmel...

Moti sot, herë vranësira me shi e herë diell

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot herë i vranët e herë me diell. “Moti vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen...

Lajmet e Fundit