19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Nisma për Kosovën themelon nëndegën në Ratkoc të Rahovecit

Jakup Krasniqi, nismaNisma për Kosovën në Rahovec  ka njoftuar se sot në Ratkoc themelohet nëndega e këtij subjekti politik.

Kjo parti ka ftuar banorët e fshatit Ratkoc që të marrin pjesë në tubimin themelues të Nismës për Kosovën në fshatin Ratkoc.

Tubimi themelues do të mbahet në sallën e Shtëpisë së Kulturës ne Ratkoc, duke filluar nga ora 20:00.

Në këtë tubim do të marrin pjesë, kryetari i degës së Nismës në Rahovec Sadik Krasniqi, kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Jakup Krasniqi si dhe disa anëtar të kryesisë qendrore dhe të degës në Rahovec.

Më Shumë

Tentoi t’u jap ryshfet zyrtarëve policorë, arrestohet serbi në Vërmicë

Është arrestuar një serb në Vërmicë, i cili dyshohet se gjatë kalimit në kufirin e Kosovë, ka tentuar të jap ryshfet ndaj zyrtarëve policorë. Me...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit