10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Njeriu që në pleqëri i shijoi të gjitha humbjet e mundshme

Eqrem KryeziuEqrem Kryeziut ka kohë që nuk po i ecën mirë me zgjedhjet. Pas humbjes në zgjedhjet lokale ai nuk mori vota të mjaftueshme për t’u zgjedhur deputet. Por, mbase Kryeziu edhe këto humbje i pret me humor, shkruan Express.

Pavarësisht se është njëri prej themeluesve të LDK’së dhe sa herë që ka zgjedhje partia e vendos lartë në listë, Eqrem Kryeziu nuk po ka shumë fat. Ai nuk ka arriti të rizgjidhet deputet në Kuvendin e Kosovës. Humbjen e parafundit ai e përjetoi në Prizren kur nuk arriti ta mundë Ramadan Mujën e PDK’së I cili është nën akuza.

Për të në zgjedhjet e fundit parlamentare u rezervuan vetëm 3372 vota. Kush e di mbase edhe për kjo situatë për Eqën nuk do duhej të ishte shumë serioze.

Më Shumë

Osmani: Plagët e mizorive sikurse kjo në Korishë, na sjellin në vëmendje çmimin e lartë të lirisë

Presidentja Vjosa Osmani ka kujtuar 25-vjetorin e Masakrës së Korishës. Osmani ka thënë se mizoritë e kësaj Masakre na sjellin në vëmendje çmimin e...

Rikthehet Superliga: Ballkani kërkon fitoren për t’iu afruar titullit, Drita e Llapi presin ‘gabimin’ e suharekasve

Sot do të rikthehet Superliga, ku do të zhvillohet java e 34-të. Lideri Ballkani do të ketë punë në shtëpi me skuadrën që tashmë është...

Lajmet e Fundit