3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Opozita bojkoton betimin e Mujës

Ramadan Muja 2Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, ka bërë sot betimi për mandatin e ri katërvjeçar.Ndërkaq, opozita ka bojkotuar betimin e Mujës. Asambleistët e BD-së, VV-së, PK-së dhe një pjesë e LDK-së nuk kanë qëndruar në seancë gjat betimit të Mujë. Në të njëjtën seancë, betimin do ta japin edhe këshilltarët e Asamblesë Komunale, të cilët kanë fituar mandatin në zgjedhjet e 3 nëntorit.

Ramadan Muja për të tretën herë më radhë betohet si kryetar i Prizrenit.Ai në zgjedhjet e fundit ka dalë fitues përballë kundërkandidatit të LDK-së, Eqrem Kryeziut.

Muja ka premtuar se edhe në mandatin e tretë do të vazhdojë të punojë për t’ia përmisuar jetën e qytetarëve të komunës së Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Në Malishevën urbane”, Limaj inspekton punimet në “Sheshin e Dëshmorëve” në Malishevë

Kryetari i Nismës Sociale Demokrate, Fatmir Limaj, ka inspektuar gjatë ditës së sotme punimet në “Sheshin e Dëshmorëve” në Malishevë. Kjo komunë udhëhiqet nga...

Vërmicë, parandalohet kontrabanda me ushqime të detit

Në pikëkalimin kufitar të Vërmicës është parandaluar një rast i kontrabandimit të produkteve ushqimore. Dogana ka njoftuar se pas ndalimit dhe kontrollit të një automjeti...

Lajmet e Fundit