22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Origi ateron në Milano, gati për të filluar aventurën e re

Divock Origi sapo ka ateruar në Milano për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe më pas për të nënshkruar kontratën.

 

Origi do t’i bashkohet AC Milanit në një transferim falas nga Liverpool, pasi do t’i përfundojë kontrata me 30 qershor.

Belgu mori oferta nga klubet në Angli, Gjermani dhe Spanjë, por ai vendosi t’i refuzojë të gjitha për t’iu bashkuar Milanit, transmeton Klankosova.tv.

Villarreal eksploroi mundësinë ditë më parë, por në asnjë mënyrë – Origi donte AC Milan pas shumë vitesh të shkëlqyera në Liverpool.

Origi gjatë sezonit të kaluar ka zhvilluar 18 paraqitje, derisa ka kontribuar me 6 gola dhe 4 asistime.

Më Shumë

Zgjedhen drejtorët e rinj të shkollave në Prizren(EMRAT)

Drejtoria e Arsimit në Prizren, ka publikuar emrat e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve të shkollave. Kliko linkun. https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/08/Njoftim-Rezultatet-e-intervistave-per-drejtor-dhe-zv.drejtor-04.08.2022.pdf

Komuna e Prizrenit paguan 124 mijë euro për avokat (VIDEO)

Organizata Democracy Plus ka nxjerrë se Komuna e Prizrenit ka paguar 124.926 euro për përfaqësim ligjor, ndonëse paguan edhe zyrtarë komunalë për këtë detyrë.   Në...

Lajmet e Fundit