22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Prizren: 82 teste rapide iu mundësohen qytetarëve, të cilët do të udhëtojnë në Haxh

Drejtoria e Shëndetësisë në Prizren ka bërë të ditur se ka mundësuar sot realizimin e 82 testeve rapide për detektimin e COVID-19.

Testet janë realizuar për qytetarët e Komunës së Prizrenit, të cilët do të udhëtojnë për në Haxh.

“Drejtoria e Shëndetësisë, përmes ekipeve të saj, ka mundësuar sot realizimin e 82 testeve rapide për detektimin e Corona virusit, në hapësirat e Xhamisë së Bajraklisë në Prizren”, thuhet në njoftimin e tyre.

Më Shumë

“Kam mbetur pa rroba”, Alketa Vejsiut i ndodh e papritura dhe kërkon ndihmën e fansave

Moderatores shumë të dashur nga publiku, Alketa Vejsiut i ka ndodhur një e papritur. Ajo ka humbur valixhen transit 5 ditë më parë në...

Dy të vdekur dhe 952 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar dy raste të vdekjes si pasojë e Cvoid-19. Nga 2 619 testime...

Lajmet e Fundit