7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Paraburgim prizrenasit që kanosi zyrtarin policor

Gjykata Themelore e Prizrenit ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve B.P. me dyshime se ka kërcënuar një zyrtar policor.

I dyshuari kishte shkuar tri herë në zyrat e Policisë për të marrë informata për djalin e tij, dhe më pas nëpërmjet telefonit e ka kërcënuar zyrtarin policor duke i thënë “ku je e tek je kam me të gjetë e ki me pa se kush jam unë, kam mu marrë me ty mirë, unë të gjej gjithqysh ty”.

“Me rastin e caktimit të paraburgimit, gjykata ka marrë parasysh rrezikshmërinë e veprës penale, pasi që i pandehuri dyshohet të ketë kanosur zyrtarin policor pikërisht për shkak punës dhe detyrës së tij zyrtare, dhe me lënien në liri të të pandehurit i njëjti mund të arratisen dhe t’i shmanget dhe të pengojnë procedurën penale- hetimore”, thuhet nga Gjykata.

Më Shumë

Alber Qovanaj nga Prizreni, vdes aksidentalisht në Çagllavicë të Prishtinës

Alber Qovanaj nga Prizreni ka humbur jetën në një aksident në Çagllavicë të Prishtinës. Familjarët e të ndjerit kanë bërë të ditur se nesër do t’i...

110 vite më parë nisi punën qeveria shqiptare!

Në vitin 1912, pikërisht më 4 dhjetor, Qeveria e parë shqiptare filloi punën nën kryesinë e Ismail Qemalit. Qeveria do të qëndronte në Vlorë deri...

Lajmet e Fundit