3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Përurohet destinancioni turistik në fshatin Nashec

Fshati Nashec i  Prizrenit është bërë me një destinacion turistik,  i cili reflekton bukuritë natyrore të këtij vendi.

“Pas destinacioneve turistike dhe vendeve për piknik në fshatin Korishë dhe Jabllanicë, tanimë edhe fshati Nashec, u pasurua me një hapësirë rekreative e gjelbëruese, duke plotësuar kështu kërkesën dhe dëshirën e banorëve të këtij fshati që Nasheci të kthehet në vend atraktiv e turistik, si për ta, ashtu edhe për vizitorë të jashtëm.”, tha Haskuka.

“Në kuadër të këtij projekti kemi bërë rregullimin e terrenit dhe të shtratit të lumit, kemi ndërtuar ura dhe ujëvara, kemi vendosur pushimore e lodra për fëmijë, si dhe kemi rregulluar vend-parkingjet, në mënyrë që të ofrojmë një ambient sa më relaksues për vizitorë”.

Më Shumë

Zbulohet sesi i kaloi ditët e fundit Mbretëresha Elizabeth II

Sipas të dhënave zyrtare, Mbretëresha Elizabeth II vdiq nga pleqëria. Megjithatë, një nga miqtë më të mirë të bashkëshortit të saj të ndjerë, Princit Philip,...

Rita Ora në pullat postare të Kosovës

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e...

Lajmet e Fundit