20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Partitë nuk e dinë sa kanë shpenzuar gjatë fushatës

Afishet e partiveSubjektet më të mëdha politike në vend e kanë vazhduar praktikën për t’i mbajtur të fshehura shpenzimet e bëra gjatë fushatës zgjedhore.

Përfaqësues të këtyre partive, edhe pse thonë se shpenzimet e bëra gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit janë dukshëm më të vogla, nuk pranojnë të flasin për shifrat e shpenzuara.

Këtë e arsyetojnë me pamundësinë që deri në këtë kohë t`i mbledhin raportet e shpenzimeve nga të gjitha degët nëpër komunat në të cilat veprojnë,shkruan Tribuna.

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Nait Hasani, ka thënë se kanë filluar me mbledhjen e raporteve të shpenzimeve gjatë fushatës, mirëpo sipas tij, publikimi i tyre do të bëhet pas mbajtjes së balotazhit. “Kemi afat deri pas përmbylljes së balotazhit për të bërë t’i bërë të ditura shpenzimet e bëra gjatë fushatës”, ka thënë Hasani..

Më Shumë

Darwin Nunez “alla Zidane”, e godet kundërshtarin me kokë dhe përjashtohet nga loja

Darwin Nunez ka qenë protagonist tek Liverpooli mbrëmë. Jo për ndonjë paraqitje solide, por në aspektin negativ, shkruan “Gazeta Express”. Sulmuesi i ri i “Reds” ua...

Vërmicë, policit i gjenden mbi 1 mijë fishekë të jashtëligjshëm në veturë

Inspektorati Policor i Kosovës është njoftuar sot pas mesnatës nga Policia e Kosovës lidhur me një rast ku dyshohej se ishte përfshirë një zyrtar...

Lajmet e Fundit