37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Përfundon qetë votimi në Mitrovicën veriore

Zgjedhjet-Mitrovica veriore(E plotësuar) Ka përfunduar zyrtarisht votimi në të tri qendrat e vendvotimeve në veri të Kosovës.

Pas mbylljes së tyre tash për numërimin janë duke u përkujdesur vëzhguesit e OSBE, kurse për sigurinë e të gjitha vendvotimeve që do ta përcaktojnë zgjedhjen e kryetarit e Mitrovicës së veriut janë duke u përkujdesur Policia e Kosovës dhe ajo e EULEX’it.

Sipas KTV-së, të trija qendrat e votimit janë mbyllur në mënyrë të qetë dhe nuk ka pasur incidente në kohën kur ato janë mbyllur.

Ndërkaq, sipas agjencisë serbe të lajmeve Tanjug, 21.12 % qytetarë kanë shfrytëzuar të drejtën për të votuar.

Më Shumë

Ancelotti jep lajmin e hidhur: Kapitulli im i fundit është Reali

Në një intervistë me gazetën italiane “Il Messaggero”, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tregon se ka vendosur se kur do të vjen koha...

Parashikimi i motit në Kosovë – IMHK apelon për kujdes ndaj kontaktit direkt me rrezet e diellit në orët e mesditës

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të...

Lajmet e Fundit