16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Partneri i Ferid Aganit, haraç donatorëve

ferid agani PDNjë skandal tjetër me vënien në haraç të donatorëve ka ndodhur tash në Kosovë.

Organizata “Gjysmëhëna e Kuqe”, që udhëhiqet nga Adem Ademi, zyrtar i Partisë së Drejtësisë, ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me Ferid Aganin, ministër i Shëndetësisë dhe kryetar i PD’së, shkruan Tribuna.

Por, një donator arab është ankuar se pas kësaj marrëveshje i janë kërkuar para për t;u jetësuar faza e dytë e një projekti që 20 fëmijëve kosovarë do t’ua kthejë dëgjimin dhe të folurit.

Më Shumë

Malisheva e Nismës i harxhon 50 mijë euro për këshilla, thotë që ka pak punëtorë

Mbi 50 mijë euro do të shpenzojë nga buxheti i saj, komuna e Malishevës për shërbime konsulente në shtatë drejtori. Sipas komunës këto shpallje...

Katër ish-deputetë dënohen me nga 1 vit burgim me kusht

Gjykata Themelore në Prishinë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Mytaher Haskukës, Enver Hotit, Shqipe Pantinës dhe Teuta Haxhiut, duke i dënuar secilin veç e...

Lajmet e Fundit