5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Pas përfundimit të dialogut, Serbia do ta njoh Kosovën

Edita TahiriZëvendëskryeministrja Edita Tahiri, njëherësh kryenegociatore e dialogut teknik, ka bërë me dije të enjten se procesi i dialogut me Serbinë do të vazhdojë deri në zbatimin e plotë të të gjithë marrëveshjeve të arritura.
Ajo ka thënë se përfundimi i procesit të dialogut do të rezultojë me njohjen e Kosovës nga Serbia.

“Përfundimi i këtij dialogu, sipas mendimit tim, do të rezultojë me njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ana e Serbisë”, ka theksuar Tahiri.

Ajo ka bërë me dije se më 25 nëntor do të fillojë një aspekt i rëndësishëm i bashkëpunimit në mes dy shteteve në fushën e IBM-it: këmbimit në mënyrë elektronike i informacioneve lidhur me mallrat dhe kompanitë tregtare. /Epoka e Re/

Më Shumë

143 vjet nga beteja më e rëndësishme e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Muzeu Historik Kombëtar kujtoi sot 143-vjetorin e Betejës së Shtimes dhe Slivovës. Kjo konsiderohet si beteja më e rëndësishme që zhvilloi ushtria e Lidhjes Shqiptare...

Policia shqipton mbi një mijë e 300 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1351 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit