9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

PDK përcaktohet për Kryetarin e Degës në Rahovec, pritet të jetë ish-ambasadori?

Mediat lokale në Rahovec kanë filluar të raportojnë për emrin që pritet të marrë drejtimin e Partisë Demokratike të Kosovës në këtë komunë.

Sipas këtyre raportimeve, në krye të PDK’së në Rahovec pritet të vie Edon Cana, raporton Express.

Cana ka qenë më herët ambasador i Kosovës në Bullgari. Ai ishte shkarkuar bashkë me gjashtë diplomatë të tjerë nga ish-Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, që tani mban pozitën e kryeparalamentarit.

Ai ka qenë edhe ish-shef i Misionit në Strasburg të Francës/Gazeta Express

Newly appointed Kosovo ambassador to Bulgaria Edon Cana: There is nothing  that stands between us, and much that brings us together - Politics

 

 

 

Më Shumë

`Liria ka emër` organizon `Marsh për drejtësi` për ish-krerët e UÇK-së

Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së...

Policia konfirmon vdekjen e 77 vjeçarit në një motel të Prizrenit

Një 77 vjeçar nga Prizreni ka ndërruar jetë në njërin nga motelet në këtë komunë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar, zëdhënësi i policisë në...

Lajmet e Fundit