17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Zyrtare: Pogba largohet nga Manchester United

Manchester United ka njoftuar zyrtarisht se mesfushori francez, Paul Pogba, nuk do të jetë më pjesë e tyre për sezonin e ardhshëm.

Francezi largohet pas gjashtë vitesh nga United, pasi përfundon kontratën në “Old Trafford” më 30 qershor.

(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

“Një herë i kuq, gjithmon i kuq. Falëminderit për shërbimin Paul Pogba”, shkruan United në mediat sociale.

 

29-vjeçari u transferua te United në vitin 2016, pasi ata paguan shumën rekord prej 105 milionë euro te Juventus-i.

Këta të fundit e kishin transferuar me parametra zero nga akademia e “Djajve të Kuq” në 2012. Dhe siç duket, Juventus-i do të jetë përsëri rruga që do të ndjekë mesfushori.

Pogba numëron në total 233 paraqitje me fanellën e United në të gjitha garat. 39 gola dhe 51 asiste mbajnë emrin e tij.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Edhe një fazë e shpërndarjes së pajisjeve bujqësore nga komuna e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Larufi, ka bërë me dije se së bashku me zyrtarët e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural...

Tottenham “mbyll” nënshkrimin me mbrojtësin e Udinese-s

Tottenham ka arritur akordin për transferimin e një tjetër lojtari. Bëhet fjalë për Destiny Udogie të Udinese-s. Megjithatë, ylli 19-vjeçar do të rikthehet përsëri në...

Lajmet e Fundit