23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Për 23 vjetorin e çlirimit, Kosova falënderon NATO-n

Me rastin e 23 vjetorit të çlirimit dhe 14 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, shoqata “Miqtë e NATO-s” po mban aktivitetin “Kosova e falënderon NATO-n”.

Ky organizim po zhvillohet në Bibliotekën Kombëtare në Prishtinë dhe po marrin pjesë mysafirë e të ftuar nga kjo shoqatë perfshirë zëvendëskomandantin e KFOR-it në Kosovë Luca Piperni.

Në fillim u shfaq edhe një video dokumentar me pamjet nga viti 1999, të masakrave që pati kryer Serbia e më pas edhe të intervenimit të NATO-s.

Më Shumë

VIDEO/ Stresi dhe Noizy ngjiten së bashku në skenën e Alpha Show

Stresi dhe Noizy janë ngjitur për herë të parë së bashku në skenën e “Alpha Shoë”, koncertin që organizoi ky i fundit mbrëmjen e...

E papërsëritshmja, Madonna sot feston 64 vjetorin e lindjes

Madonna sot është plot 64 vjeçe. Këngëtarja legjendare sot ka ditëlindjen dhe kësisoj nuk ka se si mos ta kujtojmë ikonën e popit botëror dhe...

Lajmet e Fundit