10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Për 24 orë 662 gjoba për mos respektim ta masave antiCOVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka shqiptuar 662 gjoba shkak i mos respektimit të masave të vendosura për mbrojtje nga COVID-19.

Ndërsa, 781 gjoba tjera janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut.

Siç raporton Policia e Kosovës, në rrugët e Kosovës ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet dhe 16 aksidente me të lënduar. Po ashtu janë shkaktuar edhe 22 aksidente më dëme materiale.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se 18 persona janë arrestuar, 10 janë dërguar në mbajtje dhe në ndalim policor. Po ashtu 3 të tjerë janë dërguar në vuajte të dënimit.

Më Shumë

Vedat Muriqi luan sot kundër liderit të La Ligë

Real Madridi do të luajë në udhëtim te Mallorca e Vedat Muriqit dhe do ta kërkojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive në garën për titull...

32 vjet nga rënia e dëshmorit, Alush Kryeziu

Janë bërë 32 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit, Alush (Nezir) Kryeziu. Kryeziu ishte veprimtar i shquar i çështjes kombëtare. Ai është përkujtuar sot...

Lajmet e Fundit