9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Fundoset varka në Tunizi, të paktën 11 refugjatë vdesin

Të paktën 11 emigrantë nga Afrika humbën jetën kur varka e tyre u fundos pranë Tunizisë të dielën, ndërsa përpiqeshin të kalonin Mesdheun në ishullin Italian të Lampedusa-s.  Lajmin e bëri të ditur një zyrtar tunizian i sigurisë.

Rojet bregdetare të Tunizisë gjetën trupat e tetë grave dhe tre fëmijëve jashtë bregdetit afër Sfax të dielën vonë, tha ai. Rreth 30 persona ishin nisur me atë mjet lundrues me synim që të mbërrinin në Itali, thanë zyrtarët.

Rojet bregdetare po kërkojnë për personat e tjerë të zhdukur.

Vitin e kaluar, rreth 90 refugjatë afrikanë u mbytën pasi anija e tyre u përmbys rrugës për në Evropë nga Libia, një nga aksidentet e tilla më fatale, në ujërat tuniziane.

Më Shumë

I dashuri ia pagoi biletën në rend të parë, por e ndau pasi pa Chris Brownin duke i bërë vallëzim sensual të dashurës së...

Chris Brown bëri që një çift të ndahej pasi ai bëri një vallëzim provokues mbi prehrin e një femre në një nga koncertet e...

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Lajmet e Fundit