18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Për një Gjykatë të dytë Speciale

Edita TahiriZëvendëskryeministrja në largim, Edita Tahiri, thotë se ka iniciuar një proces për të përgatitur një peticion për problemin e grave të dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Peticioni i dedikohet OKB-së, që rastet e tilla të merren si shkas që Kosova të ketë një Gjykatë të dytë Speciale.

Tahiri tha për RTV21 se synon një gjykatë që do të sillte para drejtësisë akterët e regjimit të Slobodan Milosevicit – bërësit e gjenocidit.

Më Shumë

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti...

E konfirmon Policia në Prizren: Dy të plagosur në fshatin Gjonaj, të dyshuarit po kërkohen

Dy persona u lënduan, njëri me armë zjarri e tjetri me mjete të forta në Gjonaj të Hasit të Prizrenit.  Rastin e ka konfirmuar  Policia...

Lajmet e Fundit