16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Për një javë, 69 të vdekur dhe 1126 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Deri më tani në Kosovë janë 11 mijë e 545 të infektuar me koronavirus.

Që nga marsi e deri më tani në Kosovë janë regjistruar 11 mijë e 545 raste me koronavirus.

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vetëm për një javë, pra që nga 11 gushti e deri më 17 gusht, ne vendin tonë kanë vdekur 69 persona të të cilët ishin të infektuar me COVID-19, ndërkaq numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 410, shkruan lajmi.net.

Po ashtu gjatë kësaj periudhe janë regjistruar edhe 1 mijë e 126 raste të reja me koronavirus.

Në anën tjetër numri i të shëruarve nga 11 gushti deri më 17 gusht, ka qenë 1 mijë e 285 ndërsa në total janë 7 mijë e 343 persona të shëruar në tërë Kosovën, raporton lajmi.net.

Bazuar në këto të dhëna të IKSHPK-së, aktualisht në vendin tonë janë 3 mijë e 792 raste aktive me koronavirus. /Lajmi.net/

Më Shumë

Liria ngjitet në Superligë

Skuadra e Lirisë nga sezoni i ardhshëm do të bëjë gara në Superligën e Kosovës, pasi në barazh e mposhti Ferizajn, pas ekzekutimit të...

Drejtuesit e Bayern-it japin dritën jeshile për transferimin e Guerreiro

“Sky Germany “po raporton se Bayern Munich dëshiron të përfundojë një marrëveshje për të nënshkruar me Raphael Guerreiro, me shefat e transferimeve Karl-Heinz Rummenigge...

Lajmet e Fundit