8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

“Perandoria” e Ukë Rugovës

uk rugovaUkë Rugova prej kohësh shoqërohej dhe bënte biznes me njerëz të dyshimtë. Miku i tij Izet Beqiri dyshohet se në Itali i ka takuar një rrjeti trafikantësh të drogës. Rugova në Kosovë ka shumë biznese.

Një prej tyre e lidh atë me Astrit Haraqinë dhe Bardhyl Sejdiun, djalin e Fatmir Sejdiut. Ndërsa Florian Petani, po ashtu i dyshuar si pjesë e rrjetit, në Kosovë ka ndërtuar një pasuri të madhe, shkruan Koha Ditore.

Katër vetura i janë konfiskuar atij, ndërsa është pronar i një shtëpie të shtrenjtë në periferi të Prishtinës. Rugova dyshohet se është udhëheqës i këtij grupi.

Më Shumë

Të famshmit zemërthyer pas vdekjes së yllit të “Gangsta’s Paradise”

Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr., vdiq të mërkurën, më 28 shtator,...

E konfirmon Fury: Dueli me Joshuan është anuluar

Dueli i madh në boksin profesionist mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua tashmë është anuluar. Është boksieri boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën...

Lajmet e Fundit