25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Përqindja e votuesve në Prizren

Tani zyrtarisht në të gjitha komunat do të duhej të mbylleshin vendvotimet Në komunën e Prizrenit janë mbyllur vendvotimet në orën 19:00. Procesi i votimit ka përfunduar me rregull.

Në këtë komunë të drejtë vote kanë pasur 168 mijë e 884 persona, kurse për të votuar kanë dalë 40,59% e banorëve.

Kurse numri i përgjithshëm i vendovtimeve ishte 88. Ndryshe, në gjithë Kosovën kanë qenë 899 qendra votimi, ku 1 milion e 890 mijë e 952 persona me të drejt vote kanë pasur mundësi të zgjedhin përfaqësuesit e tyre lokale./21Media

ASK: Eksporti shënon rënie për mbi 20%, e mbulon importin me 12.9%

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat për eksportin dhe importin e mallrave. Sipas të dhënave që i ka publikuar, deficiti...

Paralajmërimi i Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia do të ndajë rrugët me BE

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, ka akuzuar Bashkimin Evropian se po distancohet nga Turqia, ndonëse kishte marrë një premtim nga Brukseli se bisedimet për...

Lajmet e Fundit