10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Pesë nëndegë të PDK-së i bashkëngjiten Iniciativës Qytetare për Malishevën

iniciativa malishevIniciativa Qytetare për Malishevën njofton se pas zhvillimeve të krijuara në Komunën e Malishevës po vazhdon karvani i shuarjes se nëndegëve te Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë, duke iu bashkuar kësaj iniciative.

“Pesë nëndegë të Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë i janë bashkuar Iniciativës Qytetare për Malishevën (IQPM).

Në Iniciativën Qytetare për Malishevën kaluan nëndegët e PDK-së: Seniku, Goriqi, Dragobili, Burimi, dhe Tërpeza e Ulët”, thuhet në kumtesën e IQPM-së. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit, lagjet...

Deputetja e AAK-së, Reshitaj: SBAShK është për zgjidhje, por jo për propozimin e dhënë nga Gola

Kryetari i Komisionit për Arsim dhe deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola, ka propozuar që të zëvendësohet metoda aktuale e grevës me...

Lajmet e Fundit