16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

PK-ja uron besimtarët islam për Muajin e Ramazanit

PartiaKonservatoreeKosoves-logoPartia Konservatore e Kosovës (PK) ka uruar të gjithë qytetareve e besimit Islam ua Muajin e Ramazanit.

“Të gjithë myslimanëve në vend dhe në diasporë dëshirojmë agjerim te lehte dhe të pranuar tek Zoti i madherishëm.Urojmë që ky muaj i madherishëm të gjithëve të ua sjellë shendet, lumturi,mireqenje dhe bereqet!”, thuhet në urimin e PK-së.

Më Shumë

Shtylla e ndriçimit publik rrezikon qytetarët afër Stacionit të Policisë në Prizren

Një shtyllë elektrike e dëmtuar e vendosur në skaj të rrugës në Prizren afër Shadërvanit, po rrezikon qytetarët që jetojnë aty si dhe kalimtarët...

24 vjet e 10 muaj burgim për Sylejman Ahmetin që vrau shokun për 20 euro borxh

Sylejman Ahmeti është shpallur fajtor për vrasjen e Shaip Krasniqit. Trupi gjykues në Gjykatën Themelore në Prizren, ka shpallur të hënën aktgjykimin dhe ka dënuar...

Lajmet e Fundit