13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

PK-ja uron besimtarët islam për Muajin e Ramazanit

PartiaKonservatoreeKosoves-logoPartia Konservatore e Kosovës (PK) ka uruar të gjithë qytetareve e besimit Islam ua Muajin e Ramazanit.

“Të gjithë myslimanëve në vend dhe në diasporë dëshirojmë agjerim te lehte dhe të pranuar tek Zoti i madherishëm.Urojmë që ky muaj i madherishëm të gjithëve të ua sjellë shendet, lumturi,mireqenje dhe bereqet!”, thuhet në urimin e PK-së.

Apeli refuzon ankesën e “Burdushit” ndaj vendimit për refuzimin e kërkesës për shtyrjen e vuajtjes së dënimit

Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi”, kundër vendimit të kryetares së Gjykatës Themelore në Prishtinë, me...

Moti sot me diell e vranësira, diku edhe shi e rrufe

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara. “Vranësirat vende-vende mund të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale...

Lajmet e Fundit