3.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Plagoset me armë një 14 vjeçar në Rahovec

Shiriti i policiseMbrëm rreth orës 21:40 minuta, një 14 vjeçar nga fshati Opterushë të Rahovecit, përderisa po rrinte i ulur në oborrin e tij, befas është plagos nga një plumb “qorr” i cili e kishte goditur në pjesën e majtë të qafës, fare pran kokës.

Në një njoftim të lëshuar nga Policia Rajonale e Prizrenit, thuhet se viktima është dërguar urgjentisht në Shtëpinë e Shëndetit në Rahavec për trajtim mjekësor. Pas dhënies së ndihmës së parë në shtëpinë e shëndetit i njëjti dërgohet në Spitalin Rajonal në Gjakovë. Më pas për shkak të natyrës së lëndimit dhe gjendjes së rënd, viktima transferohet në QKUK në Prishtinë.

Policia ka nisur me hetimin e rastit ndërkaq Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren fton qytetarët ta ndihmojnë policinë për zbardhjen sa më të shpejt të rastit, ndërkaq apelon tek të gjithë ata që posedojnë armë të zjarrit të mos i përdorin assesi gjatë dasmave apo ahengjeve familjare sepse ato vrasin njerëz të pafajshëm.

Më Shumë

Gjykata e dënon avokatin Esat Gutaj me 500 euro gjobë për mungesën në seancë,

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, gjykatësja Raima Elezi ka dënuar me 500 euro gjobë, avokatin Esat Gutaj, se nuk ka respektuar ftesën...

Aksident në rrugën Gjakovë-Prizren, tre persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në udhëkryqin Xerrxë-Rugovë, në rrugën Gjakovë-Prizren, nga ku kanë mbetur të lënduar tre persona. Lajmin ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...

Lajmet e Fundit