9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Pogba nuk preferon t’i bashkohet Manchester City-t

Paul Pogba preferon të largohej jashtë vendit, para se të qëndronte në Premier League me Manchester City-n kur kontrata e tij me Manchester United të skadojë në verë.

City është në mesin e një numri klubesh që kanë regjistruar një interes për Pogba, i cili do të largohet nga Old Trafford si agjent i lirë në qershor.

Pogba është i gatshëm të marrë në konsideratë të gjitha ofertat serioze, por sipas ESPN ai ka prioritet një lëvizje ose në Paris Saint-Germain ose Juventus.

PSG po udhëheq garën, pjesërisht për shkak se Juventus nuk është në gjendje të përputhet me ofertën financiare të klubit francez.

City është i vetëdijshëm se nuk është në krye të listës së Pogba-s, por situata e kontratës së tij e ka bërë 29-vjeçarin një perspektivë tërheqëse përpara një vere gjatë së cilës ata janë duke eksploruar opsione për të forcuar mesfushën e tyre. /Albanianpost.com

Më Shumë

Arrestohen gjashtë persona, u kapen me 85 mijë euro false

Tre persona nga Kosova e tre nga Maqedonia e Veriut në një aksion të udhëhequr nga Prokuroria Speciale. Ata dyshohen për vepren penale “Falsifikimi i...

Dosja e Prokurorisë, tre të arrestuar- krejt çka dihet për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Pamjet nga momenti i vjedhjes së argjendarisë “Diakos” lanë të tronditur opinionin publik. Disa persona me maska dhe me armë të gjata të tipit...

Lajmet e Fundit