19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Policia i hyn kontroll lagjes ‘Arbana’ në Prizren, i kap me drogë dy të rinj

Përdorimi i drogës është bërë një dukuri që po vazhdon të rritet dita ditës në Kosovë, pasi pothuajse çdo ditë raportohet për raste kur të rinjtë kapen duke bërë shitblerje ose duke konsumuar drogë, e të shpeshtë janë edhe të miturit, shkruan Gazeta Sinjali.

Në flagrancë u kapën edhe dy të rinj në lagjen Arbana në Prizren, të cilët përfunduan në Polici për shkak të posedimit të lëndëve narkotike.

Gjatë kontrollit trupor te të rinjtë është gjetur dhe konfiskuar sasi e substancës së dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Me urdhër të prokurorit ndaj dy të dyshuarve veç e veç kanë nisur hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’.

Më Shumë

Limaj merr pjesë në inaugurimin e “Kalasë së UÇK-së” në Prizren

Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, mori pjesë në inaugurimin e kompleksit "Kalaja e UÇK-së" në Arbëri të Vërrinit në Prizren. Në këtë ceremoni...

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

Lajmet e Fundit