24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Ronaldo flet për traumën pas vdekjes së djalit të porsalindur: Fëmijët më pyesnin ku është foshnja tjetër

Cristiano Ronaldo e ka përshkruar vdekjen e djalit të tij të porsalindur si ‘momentin më të keq’ të jetës së tij në intervistën e tij të re me Piers Morgan.

Kapiteni i Portugalisë, Georgina Rodriguez, 28 vjeç, zbuloi në mënyrë tragjike se djali i tyre i porsalindur, i quajtur Angél, kishte vdekur gjatë lindjes më 18 prill, por vajza e tij binjake Bella mbijetoi, shkruan DailyMail.

“Ndoshta momenti më i keq që kam kaluar në jetën time që nga vdekja e babait tim”, dëgjohet Ronaldo duke i thënë Morganit në klipin promovues të intervistës e cila do të transmetohet të mërkurën dhe të enjten në TalkTV.

“Kur ke një fëmijë, pret që gjithçka të jetë normale dhe kur ke një problem është e vështirë”, thotë futbollisti.

“Unë dhe Gio (Georgina) patëm momente të vështira. Ishte shumë, shumë e vështirë të kuptoja se çfarë po ndodhte në atë periudhë të jetës sime”.

“Futbolli nuk ndalet, kemi pasur shumë gara. Ndoshta ka qenë momenti më i vështirë në jetën time”, tha Ronaldo referuar vdekjes së djalit.

Ronaldo shtoi se ai e mban hirin e Angél pranë atij të babait të tij, i cili vdiq nga dështimi i mëlçisë në vitin 2005, në shtëpinë e tij.

“Unë flas me ta gjatë gjithë kohës dhe ata janë në anën time”, shtoi ai, në citatet e transmetuara nga tabloidi britanik The Sun.

“Ju e dini se ata më ndihmojnë të jem një burrë më i mirë, një person më i mirë, për të qenë një baba më i mirë”.

“Dhe është diçka për të cilën jam vërtet krenar… mesazhi që më dërgojnë, veçanërisht djalit tim”, thotë futbollisti.

Ronaldo emocionohet gjatë diskutimit me Morganin për tragjedinë dhe vazhdon të shtojë se si ai qau së bashku me fëmijën e tij të madh, Cristiano Jnr, kur u dha lajmin për vdekjen e Angel fëmijëve të tjerë.

“Fëmijët fillojnë të thonë ‘ku është foshnja tjetër, ku është foshnja tjetër?’”, shpjegon ai, duke diskutuar për të fejuarën e tij për mbërritjen në shtëpi me një binjak, përpara se të shtonte se donte të ishte i sinqertë.

Ai tha se kishte qarë me djalin e tij të madh, Cristiano Jr, 12 vjeç, teksa i tregonte për vdekjen e Ángel në dhomën e tij të gjumit.

Megjithatë, Eva dhe Mateo, pesë vjeç dhe Alana Martina, katër vjeçe, iu deshën më shumë kohë për të kuptuar lajmin e hidhur.

Ronaldo shpjegoi se ai u tha atyre pas rreth një jave që Ángel shkoi në parajsë pasi ata e pyetën se ku ishte foshnja.

Pas humbjes së foshnjës së tyre, Angel është ende pjesë e jetës së tyre. Ai shpjegoi se fëmijët do të thonë se kanë bërë gjëra për të dhe do të tregojnë drejt qiellit.

Ronaldo shtoi se ai u ka thënë të vërtetën fëmijëve të tij dhe nuk do t’i gënjejë, diçka që ai e cilësoi si një ‘proces të vështirë’.

Ai gjithashtu beson se trauma e humbjes së djalit të tij të porsalindur e afroi atë dhe të dashurën edhe më shumë.

Cristiano shtoi se kishin kohë të vështira, por e kuptuan se duhej të ishin të lumtur edhe për shkak të fëmijëve të tyre të tjerë.

Ronaldo shpjegoi se ai kurrë nuk priste të ishte i lumtur dhe i trishtuar në të njëjtin moment, diçka që ai tha se ishte e vështirë për t’u shpjeguar dhe tha se ishte çmenduri.

Duke e përshkruar situatën si ‘aq të vështirë’, ai vazhdoi duke thënë se nuk dinte çfarë të bënte dhe nuk mund ta përcaktonte se si ndihej në momentin pasi humbi fëmijën e tij.

Por ai shtoi se vogëlushja e tyre Bella, binjake tjetër, e cila tani është gjashtë muajshe, është një vajzë spektakolare, e bukur dhe ata janë shumë krenarë për të.

Ronaldos iu tha se pikëllimi i humbjes së një fëmije mund të sillte dëme të pariparueshme në marrëdhënien e tyre – por ai kundërshtoi se tani ndjen ‘më shumë dashuri për Georginan’ dhe fëmijët e tij si rezultat.

Ai shtoi se filloi ta shihte jetën me një këndvështrim tjetër pasi humbi fëmijën e tyre.

Ronaldo ka pasur një takim të gjerë me Morgan si pjesë e një interviste e cila do të transmetohet në dy pjesë të mërkurën dhe të enjten.

Më herët gjatë javës, Ronaldo akuzoi në mënyrë sensacionale Manchester Unitedin për dyshime se ata nuk e besuan, kur ai u tha atyre se ishte arsyeja që ai u kthye vonë për stërvitjet parasezonale në verë ishte fakti se vajza e tij Bella ishte e sëmurë në spital.

Ronaldo gjithashtu ka pretenduar se zyrtarët e Djajve të Kuq ‘nuk besonin se diçka po shkonte keq’ kur ai u kthye me vonesë për para-sezonin dhe e la atë për sëmundjen e vajzës së tij të vogël.

Ylli portugez dhe Rodriguez morën një notë verbale ngushëllimi nga Familja Mbretërore, por në intervistën e tij të përgjithshme, ikona e United sulmoi klubin e tij për mungesën e ’empatisë’.

Vajza e Ronaldos dhe Rodriguez u shtrua në spital vetëm tre muaj pas humbjes tragjike të djalit të tyre, duke shënuar një periudhë shkatërruese dhe sfiduese për çiftin.

Sidoqoftë, The Manchester Evening News që atëherë ka pohuar se burimet në United kundërshtojnë plotësisht akuzat, duke pretenduar se klubi i Ronaldos ishte mirënjohës në atë kohë për mënyrën në të cilën klubi e trajtoi çështjen e largimit të tij të dhembshur. /Telegrafi/

Më Shumë

E konfirmon Policia në Prizren: Dy të plagosur në fshatin Gjonaj, të dyshuarit po kërkohen

Dy persona u lënduan, njëri me armë zjarri e tjetri me mjete të forta në Gjonaj të Hasit të Prizrenit.  Rastin e ka konfirmuar  Policia...

Zbulohen rreth 500 bimë kanabisi në pronën e mërgimtarit në Rahovec

Në fshatin Celinë të Rahovecit  një mërgimtar ka gjetur plot bimë të kanabisit në pronën e tij, të cilët sipas informacioneve të para nuk...

Lajmet e Fundit