6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Policia vihet në kërkim të të dyshuarit për sulm në Prizren

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për lokalizimin dhe arrestimin e një të dyshuari për sulm fizik.

Sipas policisë, i dyshuari është në kërkim për “lëndim të lehtë trupor”, pas përfshirjes në një përplasje fizike.


“Personi i kërkuar është: I dyshuari kërkohet për veprën penale sipas autorizimit të Prokurorisë Themelore në Prizren: Lëndim i lehtë trupor”, thuhet në njoftim.

Policia e Kosovës, siç thuhet në komunikatë, kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës “që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkëngjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës”

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

192  (pa pagesë)

038-5080-6000, Drejtoria Rajonale – Prizren

038-5080-6125 Stacioni Policor – Prizren

– E-mail adresa: info@kosovopolice.com

Më Shumë

Vdes ish-gazetari Seremb Gjergji

Ka vdekur ish gazetari i njohur kosovar, Seremb Gjergji. Ai gjithashtu në vitin 2016 ishte kandidati i pavarur për president të Republikës së Kosovës Seremb...

Totaj: Lidhja jonë me Britaninë është historike dhe e shumëfishtë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetarin Kujtim Gashi, ka takuar të dërguarin e kryeministrit të Britanisë së Madhe për...

Lajmet e Fundit