6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Prioritetet e Kabashit për turizmin dhe të rinjët

turizmi kabashKandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi i shoqëruar nga bashkëpunëtorë të tij ka vizituar Zyrën Informuese të Turizmit në Prizren

Ai është njoftuar për së afërmi me aktivitet e kësaj zyreje dhe me vizitat që i janë bërë Komunës së Prizrenit nga vizitorë të huaj.

“Në platformën e time qeverisës njëra ndër shtyllat kryesore të zhvillimit ekonomik është edhe turizmi, me ç’rast parashihet që të bëhet turizëm më i organizuar”.

Kandidatit Kabashi, në kuadër të fushatës zgjedhore është takuar edhe me të rinjët e fshatit Korishë. “Qeveria e ardhshme komunale e Prizrenit e udhëhequr nga koalicioni AAK-LDD do të jetë krah i rinisë”, tha Kabashi.

“Mbi të gjitha synimi kryesor i qeverisjes komunale të koalicionit është punësimi i sa më shumë të rinjëve të papunë, me qëllim të krijimit të një perspektive dhe të ardhme sa më të mirë”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetaksident i rëndë trafiku në Prizren (video)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Sinjalit...

Policia në Suharekë konfiskon dy armë zjarri

Në 24 orët e  fundit, policia në Suharekë ka konfiskuar dy armë zjarri.     Siç bëhet e ditur, në rastin e parë, gjatë  kontrollit në automjetin...

Lajmet e Fundit