22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Pritet largimi i Vermaelen

Thomas VermaelenThomas Vermaelen pritet të ndjekë hapat e Bacary Sagnas për tu larguar nga Arsenali gjatë kësaj vere, ka mësuar Goal.com.

Faqja e famshme angleze ka bërë të ditur se kapiteni i londinezëve është duke kërkuar një klub të ri pasi nuk zuri vend në formacionin bazë të “Topçinjëve”.

Arsenali pret që belgu të bëhet mbrojtësi i dytë që largohet nga klubi, pas Sagnas, i cili u transferua te Manchester City të premten.

Vermaelenit i ka mbetur vetëm edhe një vit në kontratën e tij dhe Arsenali nuk pritet që t’ia vazhdojë kontratën, por pret që të pranojë ndonjë ofertë prej 8 milionë funteve.

Më Shumë

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve ka shqiptuar 1505 tiketa trafiku.   Në raportin 24 orësh bëhet e ditur poashtu se gjatë 24...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit