17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Prizren/ Dy raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar se të enjten në Prizren një femër shtetase e Shqipërisë ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar me të cilën bashkëjeton që disa vite vazhdimisht ushtron dhunë psikike ndaj saj, shkruan PrizrenPress

Lidhur me rastin janë intervistuar palët dhe me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Policia po ashtu ka njoftuar se të martën një femër kosovare ka raportuar se si pasojë e një mosmarrëveshje, i dyshuari mashkull kosovar (bashkëshorti i saj) e ka kanosur duke ushtuar dhunë psikike ndaj saj.

Njësitet policore janë duke hetuar rastin./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) është duke kërkuar mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim, ndërsa lidhur me...

Putin i jep shtetësinë ruse Edward Snowdenit

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka dhënë të hënën shtetësinë ruse ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden. Presidenti rus e ka marrë këtë vendim nëntë...

Bota sot

Lajmet e Fundit