16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Prizren: Vdes foshnja, arrestohen tre mjekë për mostrajtim të duhur

Një person është ankuar në polici se pas lindjes së gruas së tij në Spitalin e Prizrenit, pas disa minutave foshnja ka vdekur.

I njëjti dyshon se deri te vdekja ka ardhur si pasojë e mostrajtimit të duhur nga stafi mjekësor, me ç’rast janë arrestuar tre mjekë.

“Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i foshnjës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa janë arrestuar tre të dyshuar  meshkuj kosovarë (mjekë) dhe janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë, transmeton Klankosova.tv.

Vidhet një veturë në Nashec të Prizrenit

Një veturë është vjedhur  në fshatin Nashec të Prizrenit. Policia po e heton rastin. Nashec, Prizren. 25.09.2023 - 02:45. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se nga...

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

Kryeministri Edi Rama e ka nderuar policin Afrim Bunjaku që u vra të dielën në veri të Mitrovicës. “Mirëmëngjes me përuljen me nderim për efektivin...

Lajmet e Fundit