-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Prizren/Suharekë: Pesë të lënduar në dy aksidente

Aksident 4Si pasojë e dy aksidenteve në trafik, pesë persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas raportit të Policisë, njëri rast ka ndodhur në rrugën “Flamuri” në Prizren dhe tjetri në fshatin Semetisht të Suharekës.

Në rrugën “Flamuri”, raportohet se një person ka goditur me veturë një këmbësor. “Një mashkull K/Shqiptar gjersa ka qenë duke lëvizur në rrugë nga pakujdesia ka goditur një këmbësor mashkull K/Shqiptar”, njofton Policia.

Viktima është dërguar në spitalin e Prizrenit. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Në fshatin Semetisht, ndërkaq, raportohet se një veturë është rrokullisur, ku si pasojë janë lënduar katër persona. “Është arrestuar një mashkull K/Shqiptar pasi që i njëjti gjersa ka qenë duke lëvizur me veturë në rrugë duke mos iu përshtatur kushteve të rrugës ka dalë jashtë duke u rrokullisur. Lëndime trupore kanë pësuar një mashkull dhe tri femra K/Shqiptare, të cilët janë transportuar në spitalin e Prizrenit”, njofton Policia.

I dyshuari pas intervistës me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përcaktohet data e përballjes mes Fury dhe Usyk

Përfaqësuesit e dy boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë qenë në bisedime për disa kohë. Super përballja është shtyrë pas disa javë pasi...

Rahovec: Burgim të përjetshëm për personin që vrau vëllain dhe i dogji trupin

Burgim të përjetshëm për G.K. Vendimi është marrë të mërkurën nga Gjykata Themelore e Gjakovës. Kjo për shkak se i pandehuri akuzohet për vrasjen e të...

Lajmet e Fundit