-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Nesër, Thaçi ia dorëzon Mustafës pozitën e kryeministrit

Thaci-Mustafa14-11Isa Mustafa, prej të premtes, në ora 14, do të nis ushtrimin e pozitës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës.

Pranim dorëzimi do të bëhet me prani të mediave. Kjo është bërë e ditur nga një njoftim të Zyrës së Kryeministrit në largim, Hashim Thaçi.

“Njoftohen të gjitha mediet se pranim-dorëzimi i detyrës nga kryeministri Hashim Thaçi, tek kryeministri i sapozgjedhur i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, do të bëhet më 12 dhjetor 2014, e premte, në ora 14:00”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Rahovec: Burgim të përjetshëm për personin që vrau vëllain dhe i dogji trupin

Burgim të përjetshëm për G.K. Vendimi është marrë të mërkurën nga Gjykata Themelore e Gjakovës. Kjo për shkak se i pandehuri akuzohet për vrasjen e të...

Shkon në mbi 8 mijë numri i të vdekurve në Turqi e Siri

Mbi 6 mijë e 200 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi. Kështu ka bërë të ditur Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe...

Puhi

Lajmet e Fundit