6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Prokuroria jep detaje për arrestimin e ish-policit nga Prizreni që kanosi ish-gruan dhe babain e saj

 

Policia e Kosovës ka arrestuar një ish-zyrtar policor, i cili dyshohet se ka kërcënuar ish-bashkëshorten dhe babain e saj, në Prizren.

Rastin për Sinjalin e kanë konfirmuar nga Prokuroria Themelore në Prizren.

Ish-polici me inicialet V.H., sipas Prokurorisë në Prizren është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Referuar kërkesës tuaj, Prokuroria Themelore në Prizren ju njofton se, i dyshuari V.H.,  me urdhër të prokurorit është ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orëve, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Kanosja” nga neni 181 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).”, thuhet në përgjigjen e Prokurorisë.

I dyshuari është nga fshati Lubizhdë i Prizrenit.

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është arrestuar në fshatin Malësi e Re të Prizrenit. Ai ka qenë I kërkuar nga gjykata. Njoftimi I policisë Fsh. Malësi e Re 26.11.2022 –...

Kërcet ‘dajaku’ në Parlamentin e Senegalit (video)

Gjatë një seance gjyqësore në Parlamentin e Senegalit ka degraduar debati duke përfunduar me përleshje mes dy deputetëve. Derisa ishin duke folur për buxhetin njëri...

Lajmet e Fundit