2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Punëtori rrëzohet nga objekti ku punonte në Malishevë

Edhe pse rastet e lëndimeve të punëtorëve në vendet e punës nuk janë të rralla, kushtet nëpër kompanitë private po vazhdojnë të jenë të këqija, e ku prej të cilave po pësojnë më së shumti punëtorët.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe dje, në orët e pasdites, në rrugën “Skënderbeu”, në Malishevë.

Sinjali mëson se një punëtor i moshës 20-vjeçare është lënduar teksa ka qenë duke punuar në një objekt, prej të cilit është rrëzuar.

Burimet brenda Emergjencës thonë se i riu fillimisht është trajtuar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Malishevë, e më pas është transferuar për në QKUK.

Lidhur me këtë rast, Sinjali mëson se tashmë hetimet kanë nisur nga Inspektorati si dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit është iniciuar rasti “asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës”.

Më Shumë

Sendikata e Policisë reagon pas rastit në Suharekë

Sindikata e Policisë së Kosovës ka reaguar për grabitjen e djeshme në Suharekë, ku një polic u plagos e një tjetër u lëndua. “Me datë...

Një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për përfshirje në grabitjen në Suharekë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka vendosur për një muaj në paraburgim ndaj dy të dyshuarve për dhënien e ndihmës gjatë kryerjes së veprës penale...

Lajmet e Fundit