13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Pushuesit lënë bregdetin, radhë kilometrike automjetesh në Rrugën e Kombit

Largimi i pushuesve, kryesisht shqiptarët e Kosovës, nga bregdeti, ka sjellë fluks të lartë automjetesh në Rrugën e Kombit këtë pasdite.

Mësohet se nga kryqëzimi i rrugës së Shëngjinit drejt Milotit dhe përgjatë Rrugës se Kombit është krijuar trafik i rënduar.

Për pasojë, nga Miloti në Rubik ka pasur radhë kilometrike automjetesh./abcnews.al/

Më Shumë

Drejtoresha e Arsimit në Prizren mbanë sot konferencë për media

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, mbanë sot konferencë për media. Konferenca mbahet në orën 15:30, në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Prizren. Konferenca mbahet...

Vdes reperi amerikan Coolio, i hitit “Gangsta’s Paradise”

Reperi i njohur amerikan, Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare në Los Angeles, ka konfirmuar menaxheri i tij. Artisti, emri i vërtetë i të cilit...

Lajmet e Fundit