18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Rahovec: Policia e arreston një burrë për dhunë në familje

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë që dyshohet se pas në mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë ndaj një gruaje në Rahovec.

Sipas raportit 24 orësh, viktima pas pranimit të ndihmës mjekësore është dërguar te familja me dëshirën e saj, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë:

DHUNË NË FAMILJE & LËNDIM I LEHTË TRUPOR

Rahovec 24.05.2023-19:20. Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar pas një mosmarrëveshje verbale ka shkaktuar dhunë ndaj saj. Viktima pas pranimit të ndihmës mjekësore është intervistuar dhe me dëshirën e saj është dërguar te familja e saj ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Lajmet e Fundit