14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Rahoveci ndërton Kullën e Dëshmorëve (VIDEO)

Në Rahovec po nderohet Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

Atje do të ndërtohet një kullë për të kujtuar dy ish-ushtarakët Tonin dhe Micin.

 

Më Shumë

Hekuran Murati tregon arritjen historike, ‘e qepëm thesin e shqyer’

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar në Facebook se deficiti buxhetor është zvogëluar në rekord historik. Murati ka thënë se Financat publike janë kthyer...

Pasardhësi i mundshëm i Putinit thotë se vendet e NATO-s janë palë në konflikt në Ukrainë

Sekretari i Këshillit të Sigurisë të Rusisë, Nikolai Patrushev, ka pohuar se NATO është palë në luftën në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Lajmet e Fundit