19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Rama: Prizreni i pandarë, ashtu si Kosova e pandarë

Edia Rama PSKryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se Prizreni është qyteti ku jo vetëm njerëzit janë në harmoni, por edhe objektet kulturore që janë afërsisht mes vete.
Rama ka shtuar se Prizreni është i pandarë dhe i pandashëm, ashtu si Kosova është e pandarë dhe e pandashme, sepse qëndron bashkë si një pasuri, sepse objektet që janë në harmoni mes vete, e bëjnë Prizrenin një qytet të çmuar.

“Nuk ka sfond më të bukur sesa historia e këtij qyteti, dhe nuk ka sfond me të bukur se sa sheshi i këtij qyteti për të qenë kryeministrat e Kosovës, Turqisë dhe Shqipërisë, ku mundohen të ndërtojnë se bashku ardhmërinë e tyre”, ka thënë Rama, transmeton KP.

Rama ka shtuar se ndihet i nderuar që gjendet afër dy miqve të tij Erdogan dhe Thaçi.

 

Më Shumë

BIK-u njofton se kur falet Kurban Bajrami

Dita e parë e festës së Kurban Bajramit, është të dielën, më 16 qershor. Bashkësia Islame e Kosovës njofton se manifestimi qendror për territorin...

Sylvinho ka “hequr” dorë prej tij, Mirlind Daku reagon pas ndeshjes me Italinë

Mirlind Daku nuk është aspak i preferuar për sulmin e Kombëtares. Trajneri Sylvinho nuk i jep minuta prej 20 nëntorit të vitit 2023, kur...

Lajmet e Fundit