2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Premton investime të tjera

Nga fushata e AAK-sëAleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Rahovec, ka vazhduar fushatën parazgjedhore në fshatin Polluzhë. Para një numri të madh banorësh ka folur kryetari i Nëndegës dhe kandidat për Kuvendin Komunal Selim Hoti.

Ai tha se qeverisja lokale e drejtuar nga Smajl Latifi, për më shumë se dy vjet ka bërë ndryshime të mëdha. “Qytetarëve u është ofruar shërbim më i mirë, investime në infrastrukturë dhe përmirësim i komunikimit me njerëz. Prandaj, ftesa jonë për të votuar AAK-në është e mbështetur në rezultate konkrete”, tha Hoti.

Në vazhdim kanë folur edhe Musa Cena, shefi Shtabit Zgjedhor dhe Fatmir Iska, bartës i listës zgjedhore të AAK-së në Rahovec.

Ata bënë thirrje që të mbështetet Smjal Latifi për kryetar të Komunës, “sepse është dëshmuar me punë e përkushtim të madh”.

Në mbështetje të kandidatit për kryetar të Rahovecit kanë dalë edhe Ibrahim Selmanaj, anëtar i Kryesisë së AAK-së dhe Lahi Ibrahimaj,. “ Qytetarit u duhen shërbime më të mira, infrastrukturë nëntokësore e mbitokësore, përmirësim të kushteve të jetë, gjë që e ka bërë Smajl Latifi me bashkëpunëtorë, prandaj mbështetja me votë është veprim i logjikshëm”

Duke shpalosur programin zgjedhor, kandidati i AAK-së për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi tha se në kohën sa e ka drejtuar komunën janë bërë ndryshime të rëndësishme.

“ Nuk pretendojmë të themi se i kemi kryer të gjitha punët. Para nesh kemi sfida të shumta, mirëpo me vullnetin dhe përkushtimin që kemi do të arrijmë të realizojmë shumë projekte. Aktualisht në fshatin tuaj kemi edhe disa punë që duhet të kryhen, siç është rregullimi i shtratit të lumit, rregullimi i rrugëve të fshatit, pas përfundimit të punimeve në AMF. Po ashtu do të ketë investime dhe mbështetje për sektorin e bujqësisë, respektivisht sektorit të përpunimit të prodhimeve bujqësore. Krejt këto do të bëhen në bashkëpunim me komunitetin, ashtu siç kemi bërë deri më tani”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në Planejë të Hasit

Është arrestuar i dyshuari për vjedhje në fshatin Planejë të Hasit. Ai është dërguar në mbajtje. “Është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar...

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit