10.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

‘Raportet e Kosovës me SHBA-në’- Kadri Kryeziu :Vërejtje me gojë, ende s’i kemi marrë vërejtjet me shkrim

Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu ka folur për raportet e Kosovës me SHBA-në, ai në deklaratën të cilën e ka dhënë Hovenier ku thotë se është prekur cilësia e partneritetit mes Kosovës dhe ShBA-së e cilëson si vërejtje.

Gjithashtu Kryeziu në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun është shprehur se për deklaratë të cilën ka bërë Hovenieri Kosova ka marr vetëm një vërejtje me goje dhe jo me shkrim, raporton Gazeta10.

“Po këto janë vërejtje me gojë po flas kështu si një profesor dhe ende se kemi marrur vërejtjen me shkrim, deri sa janë me gojë nuk besoj që ka problem”, është shprehur Kryeziu.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritetet serbe, mbi 300 të bllokuar në kufi

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritet serbe në pikën kufitare Kroaci-Serbi. Janë mbi 300 udhëtarë të cilët janë bllokuar në këtë pikë kufitare me...

Avdyli: Bashkësia ndërkombëtare po e kupton sa mashtrues është Vuçiqi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haxhi Avdyli, në Info Magazine, thotë se Bashkësia Ndërkombëtare po e kupton sa mashtrues është presidenti serb Aleksander Vuçiq. Deputeti...

Lajmet e Fundit