22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Reagon djali i Sami Lushtakut: EULEX-i, mision rus dhe serb

Djali i ish-komandantit të Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtakut, Mergim Lushtaku, ka reaguar ndaj dënimit që i është bërë babait të tij, i cili u dënua me 12 vjet burgim.

Ai në profilin e tij në “Facebook”, EULEX-in e ka quajtur mision rus dhe serb.

“It’s not an European Mission, It’s a Russian and a Serbian Mission! Nuk është një Mision Evropian, është një Mision rus dhe serb!”, ka shkruar Mergim Lushtaku.

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Të dyshuarit në Prizren i gjenden pushkë e pistoletë në kulmin e shtëpisë

Policia e Kosovës (PK) njofton se gjatë kontrollit në shtëpinë e një të dyshuari në Lubizhdë të Prizrenit, kanë gjetur dhe sekuestruar një pushkë...

Lajmet e Fundit