12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Real Madrid-i interesohet për Felix-in

Joao Felix shënoi golin e tij të parë për Chelsean në barazimin 1-1 të së shtunës kundër Ëest Ham United, por e ardhmja e tij mund të jetë larg Stamford Bridge, raporton Fichajes.

23-vjeçari u transferua te Chelsea në janar si huazim nga Atletico Madrid për pjesën tjetër të sezonit, u përjashtua me karton të kuq në debutimin e tij dhe më pas gjeti rrjetën në ndeshjen e tij të parë të kthimit.

Felix ka rënë në konflikt me trajnerin e Atletico-s, Diego Simeone, por Chelsea nuk ka një mundësi për ta bërë huazimin një kalim të përhershëm.

Raporti thotë se Real Madrid po e konsideron sulmuesin si një opsion për të rifreskuar linjën e tyre sulmuese./Albanianpost.com

Më Shumë

Arsenali e lartëson Granit Xhakën

Tre gola në tri ndeshje, Arsenali e lartëson Granit Xhakën Granit Xhaka është duke kaluar nëpër një formë kulmore të karrierës. Ylli kosovar po shkëlqen në...

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Lajmet e Fundit