7.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Reali dhe City kualifikohen në çerekfinale

Pas Bayern Munchen dhe Liverpoolit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar edhe Real Madridi dhe Manchester City, raporton “Epoka e re”.

Reali e siguroi kualifikimi tutje falë fitores ndaj PSG-së në ndeshjen e dytë me rezultat 3-1, derisa rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve është 3-2. Mbappe shënoi golin e parë për PSG-në, por Karim Benzema realizoi tregola për të kualifikuar tutje skuadrën “mbretërore”.

Në ndeshjen tjetër Manchester City luajti baras me Sporting Lisbonë 0-0, por skuadra angleze shkon tutje pasi e kishte fituar ndeshjen e parë me rezultat 5-0.

Më Shumë

FIFA hap hetimet ndaj Serbisë, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë është kryer të premten mbrëma, por ajo vazhdon të luhet jashtë fushës. Ka qenë një ndeshje shumë e tensionuar, ku...

Burbuqe Hana, kryeshefe e Telekomit të Kosovës

Bordi i Drejtorëve të Telekomit të Kosovës, sot, unanimisht ka votuar që Burbuqe Hana të jetë kryeshefe e Telekomit të Kosovës me mandat trevjeçar. Hana...

Moti për sot

Lajmet e Fundit