16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Reali kontakton Arsenalin për Aubameyangun

Real Madridi ka kontakuar Arsenalin për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang, shkruan “France Football”.

Sulmuesi nga Gaboni ka kontratë me Arsenalin deri në verën e vitit 2021 dhe klubi londinez po planifikon ta shesë atë në verë, e të mos rrezikojë që Aubameyang të largohet verën e ardhshme si lojtar i lirë.

Aubameyang është kapiten i Arsenalit, ndërsa te klubi londinez u transferua në janar të vitit 2018 nga Borussia Dortmundi. Ai për Arsenalin ka shënuar 61 gola në 96 ndeshje.

Arsenali kërkon 55 milionë euro për të liruar sulmuesin. Për Aubameyangun po interesohen edhe Barcelona.

Më Shumë

Zgjedhjet në Turqi, Erdogan drejt fitores

Në Turqi është duke përfunduar numërimi i votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale ku u ballafaquan presidenti i tanishëm, Recep Tayyip Erdogan dhe kandidati...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit