3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Regjisori nga Suhareka e quan drejtoreshën e Kulturës ‘Viagra’

Aktori nga Suhareka, Brahim Basha përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka kritikuar drejtoreshën e Kulturës në Komunën e Suharekës, Lorika Gashi për fshehjen e vendimit të Minsitrisë së Kulturës lidhur me themelimin e Teatrit të Qytetit.

Aktori Basha ka kritikuar drejtoreshën Gashi duke thënë se janë politikanë keq-bërës, mos i ngatërroni detyrat me profesionalet, qëllimet me sukseset.

Ai shtoi se qëllimet i kryejnë në vendet e izoluara.

Aktori Brahim Basha ka shtuar se vendimi i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (anti-ligjorë) për themelimin e Teatrit të Qytetit, u fsheh nga drejtoresha e Kulturë së Komunës së Suharekës, Lorika Gashi, farmaciste, duke shtuar se e kërkuan disa javë, por kot.

“Viagra. Shko shit ku e ke vendin, drejtoreshë dallavergjike”, i ka shkruar në derë të drejtoreshës, regjisori Basha.

Më Shumë

Lionel Messi ‘kërcënohet’ nga boksieri Canelo Alvarez

Canelo Alvarez, kampioni i shumëfishtë i botës në boks, ka kërcënuar në mënyrë sensacionale Lionel Messin pasi ka akuzuar futbollistin legjendar për mosrespektim të...

Fajon: Sllovenia është avokate e fortë e liberalizimit të vizave për Kosovën

Shefja e diplomacisë sllovene, Tanja Fajon, ka deklaruar se Sllovenia është avokate e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën. “BE duhet të mbajë premtimin...

Lajmet e Fundit