6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Rruga “Adem Jashari” në Prizren për dy ditë do të jetë e bllokuar për qarkullim

Komuna e Prizrenit ka bërë me dije se për shkak të projektit “Shtimi i kapacitetit të ujit të pijës”, më 09 tetor 2022 dhe 10 tetor 2022, nga ora 18:00 – 07:00, rruga “Adem Jashari” (te kryqëzmi i Muzeut Hamam) do të jetë e bllokuar.

“Në kuadër të projektit “Shtimi i kapacitetit të ujit të pijës”, më 09 tetor 2022 dhe 10 tetor 2022, nga ora 18:00 – 07:00, rruga “Adem Jashari” (te kryqëzmi i Muzeut Hamam) do të jetë e bllokuar. Rrugët alternative për qarkullim të pjesmarrësve në trafik do të jenë rruga “Saraqët” (në drejtim të Shtëpisë së Kulturës) dhe rruga “Sheshi i Lidhjes” (rruga për Prevallë). Kërkojmë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin tuaj që projekti të realizohet sipas planit të paraparë”, ka njoftuar komuna./PrizrenPress.com

May be an image of map

Më Shumë

Federata e Futbollit të Portugalisë do të paraqesë dëshmi në FIFA që Ronaldo e shënoi golin ndaj Uruguait

Portugalia e mposhti Uruguain me rezultat 2:0 të hënën mbrëma në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Kupën e Botës. Goli i parë...

Reduktimet e planifikuara/ Në këto fshatra të Prizrenit s’do të ketë sot rrymë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar konsumatorët se për shkak të punimeve të domosdoshme në rrjet për siguri të...

Moti për sot

Lajmet e Fundit