16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë nga Twitteri i saj një tjetër moment. Këtë radhë nga Prizreni, ku po merr pjesë në Dokufest.

Ajo ka thënë se ka takuar kryeministrin Kurti me të cilin kanë folur edhe për Putinin e luftën.

“Dokufesti në Prizren nuk është i rëndësishëm vetëm për filma e diskutime, por edhe një mundësi për ta takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në një kafe bar. Ai e njeh historinë më mirë se Putini dhe beson në fitoren e Ukrainës” ka shkruar ajo.

Më Shumë

Artan Abrashi kryetar i ri i degës së VV-së në Prizren

Artan Abrashi është kryetar i ri i degës së VV-së në Prizren. Këtë e konfirmoi para pak çastesh zyrtari i kësaj partie në kryeqytetin historik, Adem Shabanaj. Ky i fundit,...

Një emër që askush nuk e priste, mos ndoshta Ardit Gjebrea zbuloi moderatoren e “Kënga Magjike”

Producenti i njohur, Ardit Gjebrea ka publikuar një foto me moderatoren Luana Vjollca në profilin e tij në Instagram. Kjo ka bërë që të...

Lajmet e Fundit