2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Rexhaj: VV është shpresa e vetme për ta nxjerr Prizrenin nga bataku

Rexhaj-SelimiLëvizja Vetëvemdosje! ka mbajtur takim me banorët e lagjes “Dardania”. Kandidati për kryetar Arbër Rexhaj, deputeti i Kuvendit të Kosovës Rexhep Selimi dhe kandidatë për ansamble nga VV-ja, thanë se mbështetja e qytetarëve është e domosdoshme për ta ndryshimin politik në Prizren.

Rexhaj tha se PDK-ja është në panik. “Asaj nuk i ka mbetur gjë tjetër përpos që të fokusohet në manipulimin e zgjedhjeve”.

Ai tha se vota e qytetarit PDK-së  do t’ia jap goditjen përfundimtare, e cila do të hap udhë ardhjes së pushtetit të qytetarëve për qytetarët. “Prandaj Lëvizja Vetëvendosje! nuk është vetëm shpresa e fundit, por është shpresa e vetme për ta nxjerr Komunën e Prizrenit nga ky batak që e kanë katandisur pushtetet e kaluara. Përmes drejtësisë, barazisë dhe solidaritetit, së bashku do të angazhohemi që Prizrenin t’ia kthejmë qytetarëve të vetë”, tha Rexhaj.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi tha se gjithandej nëpër Kosovë ka filluar të ndodh ndryshimi. “Tashmë qytetarët janë të bindur se rikonfigurimi i skenës politike në Kosovë është i domosdoshëm. Prandaj ju ftojmë t’i përgjigjeni thirrjes tonë për ta bërë ndryshimin e madh që fillon nga lagjet, fshatrat, komunat e deri në nivelin qendror. Koha është duke punuar për Lëvizjen Vetëvendosje!”, theksoi Selimi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Koloneli Menger nga kontingjenti i 68-të i KFOR-it viziton “Loyola-Gymnasium”

Jemi shumë të lumtur që kemi mundur të mirëprisnim Kolonelin Menger dhe asistentin e tij nga kontingjenti i 68-të i KFOR-it në Asociacionin “Loyola...

Një shtëpi përfshihet nga zjarri në Rahovec

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Rahovec, si pasojë e ndezjes së stufës së druve, ka njoftuar Policia e Kosovës. Ekipet zjarrfikësve kanë lokalizuar...

Lajmet e Fundit